ZPS TEST ODSTRANJEVALCEV LIČIL

    823

    Za zdravo kožo je zelo pomembno, da ličila, ki jih uporabljamo, redno in temeljito odstranjujemo. Ostranjevalec ličil je zato nepogrešljiv kozmetični pripomoček. Dobra novica s tokratnega testa je, da je prav vseh sedem testiranih izdelkov dobro opravilo svojo nalogo – torej so dobri izdelki na voljo tako ljubiteljicam prestižnejših blagovnih znamk kot tudi tistim, ki ne želijo seči pregloboko v žep.

    Na praktičnem delu testa so sodelovale »amaterke« – tudi takšne, ki nosijo leče – in profesionalni vizažisti. Izdelke so preizkusili po »metodi razdeljenega obraza« – na eni polovici obraza so ličila odstranjevale z enim čistilom, na drugi z drugim. In ocene? »Na tem delu testa same »zelo dobre«,« je povzela rezultate Urša Šmid Božičevič iz Zveze potrošnikov Slovenije in dodala: »Nekaj razlik pa je bilo pri oceni, kakšen je občutek na koži, ali odstranjevalec kožo morda izsuši ali (preveč) namasti, a še vedno slabše ocene od »dobro« ni bilo.« Svoje so udeleženke in strokovnjaki povedali o uporabi izdelka: kako se odpira in zapira ter kako preprosto lahko vsebino odmerjamo na vato.

    V laboratoriju so preverili mikrobiološko neoporečnost pri sveže odprtih izdelkih, nato pa so v izdelke vnesli mikrobe in plesni ter po nekaj dneh preverili, kako učinkoviti so konzervansi v izdelku. Tudi ta del testa so testirani izdelki prestali brez težav. Prav tako so se dobro izkazali na testu, v katerem so ugotavljali, ali izdelki dražijo oči.

    Dobro je vedeti – Si lahko obraz umijem kar z milom?

    Uporaba mila v okolici oči ni najboljša izbira. Koža je rahlo kisla, njen pH je med 4,7 in 5,7, na milih pa pogosto zasledimo izraz »pH nevtralen«, kar pomeni vrednost pH 7. Takšno milo ima torej enak pH kot voda in ni »kislo«, nekatera mila so celo bazična. Ob pogostem umivanju s takšnim milom lahko uničimo kislinski plašč kože, ki je eden izmed ključnih zaščitnih mehanizmov kože. Koža postane razdražena in izsušena, če je funkcija kislinskega plašča kože oslabljena, je koža tudi bolj dovzetna za okužbe. Če ne morete brez mila, izberite takšnega s pH 5,5 ali celo manj.
     
    Rezultati testa so objavljeni v reviji ZPStest 11-12/2017 in na www.zps.si

    Prejšnji članekPREDPRAZNIČNI OBISKI V PEGAZOVEM DOMU
    Naslednji članekZA PRAVIČNO REŠITEV ŠVICARSKIH KREDITOV